DRUK UV 2021-12-07T07:02:30+00:00

DRUK UV

TRWAŁY NADRUK W TECHNOLOGII UV

druk UV w kuchni
Niezależnie od tego, czy planujemy nadruk na szyldzie reklamowym, czy też wykonanie kasetonów zależy nam na tym, żeby nadruk był estetyczny, trwały oraz odporny na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Taki właśnie jest nadruk wykonany w technologii druku UV. Druk UV to innowacyjna technologia druku, w ramach której nadruk utrwala się przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Utrwalony nadruk staje się odporny na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu technologia druku UV jest coraz częściej wykorzystywana do zastosowań zewnętrznych. Druk na PCV i druk na plexi stosowany jest w przypadku materiałów reklamowych oraz elementów ozdobnych, a dzięki technologii druku UV zachowuje swe pierwotne właściwości przez długi czas.

Na jakich powierzchniach można wykonać druk UV?

Druk UV wykonuje się na materiałach sztywnych. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj: drewno, papier, karton, szkło, ceramika, tworzywa sztuczne, powierzchnie wykonane z PCV, płyty MDF, płyty z tworzyw sztucznych i wiele innych. Druk na PCV wykazuje najlepsze właściwości ze względu na jednostajną powierzchnię. Druk na PCV nie blaknie pod wpływem światła, a kolory są równie intensywne co w pierwotnym projekcie. Powyższe cechy sprawiają, że w kreacjach reklamowych, w których wykorzystywane są płyty PVC – druk UV sprawdza się najlepiej.

Druk UV a stopień odwzorowania koloru

W zależności od koloru materiału, na którym wykonuje się nadruk można drukować bez poddruku lub z nim. Wydruki bez poddruku wykonuje się przede wszystkim na powierzchniach białych lub kremowych. Wykorzystanie poddruku umożliwia uzyskanie identycznego efektu, tj. pełnego odwzorowania koloru, na dowolnym podłożu. Druk na PCV nie blaknie pod wpływem światła, a kolory są równie intensywne co w pierwotnym projekcie. Wykorzystując zalety druku na płycie PVC możemy z łatwością realizować nawet najbardziej śmiałe projekty, tym samym tworząc atrakcyjne kreacje reklamowe i elementy dekoracyjne.

Druk UV z białym kolorem

Druk białym kolorem dzięki doskonałemu kryciu oferuje nam praktycznie nieograniczone możliwości realizacji projektów na powierzchniach transparentnych oraz ciemnych powierzchniach jednobarwnych. Pod względem trwałości nadruku oraz jego odporności na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych druk UV z białym kolorem w niczym nie ustępuje pozostałym pigmentom stosowanym w technologii druku UV. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania nadruków na kreacjach reklamowych zewnętrznych i wewnętrznych. Druk białym kolorem bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku różnego rodzaju druków dekoracyjnych, w tym druków na PCV.

NIE TYLKO WARSZAWA

Warszawa to nasza siedziba, ale nadruki UV wykonujemy dla Klientów z całego kraju. Nasza oferta obejmuje projekt oraz wykonanie kreacji reklamowej, jak również montaż reklam w dowolnym miejscu w Polsce.

Zapraszamy do przetestowania wysokojakościowego druku w technologii UV do zastosowań zewnętrznych – od szyldów reklamowych, po materiały promocyjne.

CENNIK

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI?

  • kolorystyka CMYK
  • optymalne ustawienie koloru czarnego to C 40%, M 40%, Y 40%, K 100%
  • czcionki zamienione na krzywe
  • rozdzielczość grafiki 300 dpi
  • spady (nadlewki) po 3mm z każdej stron
  • przy grafikach wymagających frezowania, akceptujemy wyłącznie plik wektrorowe
  • preferowane formaty plików: PDF, TIFF, PSD, JPG