FOTOTAPETY 2022-07-27T07:10:15+00:00

FOTOTAPETY

WARSZAWA W FOTOTAPECIE

Warszawa na ścianie w gabinecie? A może w salonie? Fototapety od lat stanowią popularny element aranżacji wnętrz. Kiedyś przedstawiające głównie egzotyczne krajobrazy, współczesne fototapety przedstawiają dowolne motywy – od panoramy miast, poprzez motywy motoryzacyjne, aż po abstrakcyjne wzory. Rozwój technologii druku cyfrowego umożliwił całkowitą personalizację fototapet, dzięki czemu obecnie możemy zamówić wydruk dowolnego motywu w dowolnych rozmiarach.

FOTOTAPETY W BRANŻY REKLAMOWEJ

Przez lata fototapety były kojarzone głównie z aranżacją wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Stosowano je przede wszystkim w celach dekoracyjnych. Obecnie fototapety są coraz chętniej i częściej wykorzystywane jako nośniki treści reklamowych. Możliwość wydruku wielkoformatowego zdjęcia w doskonałej jakości sprawia, że stanowią idealne uzupełnienie kampanii reklamowych.

Wykorzystanie fototapety w kampanii nie oznacza rezygnacji z innych nośników komunikatu marketingowego. Wiele firm w Warszawie, i nie tylko w Stolicy z powodzeniem stosuje kampanie oparte na kilku nośnikach, dla których fototapeta w siedzibie firmy/lokalu usługowym jest uzupełnieniem promocji.

Klientom zainteresowanym opracowaniem i wykonaniem materiałów poligraficznych na potrzeby kampanii reklamowej zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie Państwo m.in.: banery i siatki, windery i flagi oraz plakaty i ulotki.

FOTOTAPETA PAPIEROWA
Jest to podstawowa ekonomiczna forma materiału powlekanego PCW o podkładzie z papieru. Jest cienka i mało odporna na wilgoć czy ścieranie. Preferowana miejsce umieszczania tapety to miejsce suche nie narażone na dotyk. Ściana na taką tapetę musi być idealnie gładka.

FOTOTAPETA WINYLOWA Z PODKŁADEM FIZELINOWYM
Wyjątkowo gładka w dotyku, zapewnia doskonałą jakość nadruku. Jest wytrzymała na wilgotność i tłuszcz. Materiał jest winylowy ale dodatkowo zawiera fizelinę, czyli włókna poliestrowe pokrywające spód fototapety. Dzięki temu tapeta jest bardziej elastyczna prze co ten rodzaj tapety bardzo dobrze nadaje się na nierówne powierzchnie ścian jednocześnie kryjąc niedoskonałości.

TAPETA LATEKSOWA – jest to syntetyczny papier z dodatkiem lateksu. Powłoka lateksowa sprawia, że wydruki są realistyczne i mają żywe kolory. Jest nieco grubsza od fototapety papierowe więc ściana nie musi być idealnie gładka gdyż grubsza warstwa pokrywa bardzo małe niedoskonałości. Podobnie jak przy fototapecie papierowej nie jest polecana do bardzo wilgotnych pomieszczeń.

FOTOTAPETA SAMOPRZYLEPNA
Jest wykonana z wysokiej jakości foli samoprzylepnej. Gwarantuje to doskonałą trwałość i fotograficzną jakość druku. Przeznaczona jest do dekoracji ściennych na suchych, gładkich powierzchniach. Każdorazowo zalecamy laminowanie wydruku mający na celu zabezpieczenie wydruku przed czynnikami zewnętrznymi.

Płótno CANVAS (płótno naturalne)
Jest to materiał imitujący płótno malarskie. Materiał jest bardzo wysokiej jakości.  Cechuje się żywymi kolorami, idealnie pasują do montażu na blejtramach.

Drukujemy fototapety na markowych ekologicznych tuszach.

W przypadku zabezpieczenia wydruku sugerujemy użycie laminatu, występuje on w wersji matowej oraz w połysku. Usługa dodatkowo płatna.

Korzystamy z renomowanych banków zdjęć z kilkumilionowym zasobem obrazów. Jeżeli chcą Państwo uzyskać dostęp prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi.

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIKI?

  • kolorystyka CMYK
  • optymalne ustawienie koloru czarnego to C 40%, M 40%, Y 40%, K 100%
  • czcionki zamienione na krzywe
  • nie stosujemy spadów drukarskich, projekt powinien być przygotowany pod wymiar
  • rozdzielczość grafik minimum 200 dpi
  • standardowa szerokość zadruku fototapet to 133 cm
  • preferowane formaty plików: PDF, TIFF, PSD, JPG